Jak se zvládat učit a zároven "žít"

10. prosince 2015 v 18:04 | Terinka |  Medicína
Čtu spoustu blogů různých mediků a všichni si stěžují na málo času. Já myslím,že je to o organizci.
(Upozornuji vás,že nevím jaké to je studovat medicínu,vycházím z mého učení na gymnáziu a z mých předpokladů,takže jestli to čte někdo z oboru a handrkuje nad tím,že to není pravda a jak si vůbec můžu dovolit to psat,tak prosím...je mi 14,píšu to abych dala nějakou inspiraci všem sudujícím lidem a abych sama sebe přesvědčila,že i to nejtěžší učení se dá zvládnout celkem s nadhledem.)

Základem úspěchu je být připravený. To co dělám já je,že se o všech možných prázdninách a volnech učím látku podle učebnice napřed,případně si opakuji důležité věci.
Dalším klíčovým bodem je diář. Čím větší,tím lepší. Pište si tam,kdy máte jakou zkoušku a podle toho si ujasněte kdy přesně se budete učit. Já jsem ted v kvartě a každý den píšeme minimálně jeden test,takže je vážně dobré si podle obtížnosti testu ujasnit,jestli se dnes budu učit fancouzštinu,kterou píšu zítra a nebo obsáhlou kapitolku Deriváty uhlovodíků,kterou píšu až po zítří..

Když se máte učit na nějakou vážně těžkou zkoušku,tak doporučuji postupovat takhle:
1.začít se učit před zkouškou a naplánovat si kdy přesně se budu co učit

Více dní před zkouškou:
2.Shromáždit potřebné materiály
3.Uklidit si stůl
4.Věci těžké na zapamatování si přepsat na nějaký papír a neustále si je pročítat
Den před zkouškou:
5.Koupit si nějaké dobré kafe
6.Sednout si nad učení a neustále si ho číst,snažit se ho převypráět na zpamět vlastními slovy
7.Jít brzo spát!!!
8.Před spaním,po probuzení a těsně před testem si látku znovu pečivě pročíst

Můj způsob učení:
Každý se učí jinak,mě nejvíce pomáhá si učení přepsat. Nejprve do extra sešitu,pěkně přehledně a barevně. Pak už si to přepisuji hnusně propiskou na všechny možné cáry papírů,snažím se z hlavy překreslit zápisky,které jsem si psala před tím.

Důležité je mít vůli. Učit se každý den,systematicky,pravidelně a s chutí ;) A když chut nemáte tak si třeba kupte motivační buble tea,u mě to rozhodně zabírá :D Četla jsem nějakou studii o tom,že když se člověk učí až po procházce,tak si věci mnohem lépe zapamatuje,protože má více prokrvený mozek,takže před učením si jděte zaběhat do parku a při učení jezte jablíčka,oříšky a hodně pijte! To že se máte učit,neznamená,že z vás nutně musí být koule která jen sedí ve tmě a učí se. Naopak,když už něco umíte docela dobře,tak si to učení vemte s sebou na procházku,opakujte si to pěkně za chůze,nebo si alespon po učení jděte ven vyčistit hlavu. Učit se v kavárně (pro mě) rozhodně není na škodu. Hlavní je ujasnit si co chcete,proč se učíte a jaký způsob učení vám nejvíce vyhovuje. Tak s chutí do toho a půl je hotovo ;) A nezapomínejte na své zájmy a své přátele.
-Vaše Terča :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama